• Zajęcia otwarte

• W piątek 7 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Nasze sympatyczne przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami robiły z masy solnej ozdoby na choinkę. Dzieci miały przy tym mnóstwo zabawy. Własnoręcznie wykonane, piękne i wyjątkowe ozdoby, to oryginalny pomysł na udekorowanie każdej bożonarodzeniowej choinki.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za uczestnictwo w zajęciach.

• Uczymy grać w warcaby

•  Warcaby to tradycyjna gra planszowa dla dwóch graczy. Celem jest zbicie pionków przeciwnika. Pionki poruszają się na sąsiednie pola po ukosie a bicie następuje przez przeskoczenie. Gra posiada proste zasady a jednocześnie tak wiele dobrego przynosi jej uczestnikom. Gra rozwija koncentrację i cierpliwość, uczy samodzielności w podejmowaniu decyzji, trenuje pamięć, uczy myślenia abstrakcyjnego, oraz uczy gry fair-play. Można wymieniać jeszcze wiele innych przykładów ale chyba lepiej będzie po prostu w nią zagrać. Zachęcamy już nawet przedszkolaków do gry. Jest to zdecydowanie lepsza i korzystniejsza forma rozrywki niż komputer czy tablet.

• Śniadanie daje moc !

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Warto zadbać, żeby dostarczył właściwej energii i wprawił w dobry humor. Dzieciaczki pod okiem pań miały okazję własnoręcznie wykonać pastę jajeczną na kanapki. Prosty przepis okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy chętnie kroili, mieszali, smarowali, ozdabiali, by na koniec zjeść pyszne, odżywcze i kolorowe kanapki.

Smacznego !

• Pasowanie na przedszkolaka

• Tradycji przedszkolnej stało się zadość i nasi najmłodsi podopieczni złożyli 16 listopada przyrzeczenie a następnie zostali pasowani na małego przedszkolaka  oraz starszaka. Od tej chwili tworzą integralną całość ze społecznością szkolną.

Jak miło było widzieć uśmiechnięte buzie dzieci podczas śpiewu piosenek, tańców, wręczania dyplomów oraz drobnych upominków.

To był bardzo wyjątkowy dzień…