• Turniej szachowy

28 stycznia odbył się turniej szachowy o puchar wójta gminy Wiśniew.

Do rywalizacji w dwóch kategoriach przystąpiło 43 zawodników. Turniej oficjalnie otworzył wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk, który podziękował uczestnikom za przybycie i życzył powodzenia.

W turnieju wzięli udział uczniowie z naszej szkoły Seweryn Ługowski, Błażej Kalata iTymoteusz Kalata. Drugie miejsce w kategorii junior zajął uczeń Tymoteusz Kalata.

Gratulujemy !!!

• Zabawa choinkowa

W karnawale, w karnawale Dzieci bawią się wspaniale,

W karnawale każdy chce Tańczyć, śpiewać, bawić się.”

Dnia 9 stycznia odbyła się choinka szkolna, która na stałe wpisana jest do kalendarza uroczystości szkolnych. Impreza prowadzona była przez Animatorów i przeplatana była zabawami, w których chętnie brali udział wszyscy uczestnicy. Były korowody, kółeczka, pląsy i animacje taneczne. Dzieci przebrane były w kolorowe stroje. W wielu przypadkach nie obyło się to bez dużego zaangażowania  i pomysłowości rodziców. Na zabawę uczniowie zabrali ze sobą również świetne humory, dlatego od razu  dali się porwać wesołym, szalonym rytmom. Zabawa choinkowa w naszej szkole jest imprezą integrującą całą społeczność. Jest zawsze wspaniałą okazją do bliskiej współpracy z rodzicami. Rada Rodziców przygotowała dla dzieci paczki, pełne słodyczy oraz przepyszny poczęstunek. Dzieci, pod okiem animatorów i nauczycieli, bawiły się wybornie. Wesołą atmosferę dopełniła wielobarwna dekoracja sali, którą przygotowało wielu nauczycieli. Wspomnienia tych miłych chwil z pewnością na długo zagoszczą w naszej pamięci.

Uroczystość zorganizowana z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

• Noworoczny Marszobieg BGSB

6 stycznia uczennica naszej szkoły Kinga Orzyłowska wzięła udział w Noworocznym Charytatywnym Marszobiegu GBSB w Nowej Dąbrówce. Kinga po raz kolejny stanęła na podium. Uczestnicząc w biegu mogła wspierać leczenie i rehabilitację Lenki Marciniak. Gratulacje !!!

• Szlachetna Paczka

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka” czyli nasz dar serca. Jest to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wybrali z bazy osób potrzebujących pomocy, rodzinę Pani Patrycji wraz z córką Mają i synem Piotrem. W akcji wzięła udział cała społeczność szkolna. Zaangażowanie rodziców, uczniów i pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty. Podczas kiermaszu ciast zebraliśmy ponad 2000 złotych, za które kupiliśmy niezbędne artykuły. Przygotowaliśmy 30 różnorodnych paczek zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, obuwie, koce, przybory szkolne, sztućce, zastawę stołową, akcesoria do gotowania, a także meble, takie jak: szafy, biurko, komody. Dzięki szlachetności rodziców uczniów naszej szkoły udało się również kupić drobne upominki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli nasze działania.

Spełniliśmy wszystkie życzenia Pani Patrycji.
            W zamian za udzieloną pomoc nasza szkoła otrzymała dyplom gratulacyjny, a także łzy szczęścia Pani Patrycji i jej dzieci.