• Jasełka

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w dniu 21 grudnia 2023 roku w naszej szkole została wystawiona Jasełka. Przedstawienie pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatana była kolędami i pastorałkami. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Ewa Ząbek, która złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Uroczystość zorganizowana z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

• Warsztaty plastyczne

14 grudnia 2023r. uczniowie klasy 3 uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Ozdoba świąteczna – bombka”. Wykonali piękne bombki posługując się techniką decoupage. Zajęcia dostarczyły wszystkim wspaniałych, pozytywnych emocji i rozwijały kreatywność.

• Szachowe Mistrzostwa Oświaty III

13 grudnia 2023r. Seweryn Ługowski z klasy 3 wziął udział  w „Szachowych Mistrzostwach Oświaty III”, które odbyły się w Siedlcach.  Organizatorami turnieju byli: Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce i I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach. Seweryn zajął III Miejsce w finałowym międzyszkolnym turnieju szachowym realizowanym w ramach projektu „Szachowe Mistrzostwa Oświaty III” Klasyfikacja chłopców klas I-III Szkół Podstawowych.

Gratulujemy!

• Lekturowe pudełko

Podczas jednej z lekcji języka polskiego, uczniowie klasy V w ramach lektury pt.,,Tajemniczy ogród'' przygotowali ,,Lekturowe pudełka''. Uczniowie po zapoznaniu się z fragmentami opisu sekretnego ogrodu, uruchomili pokłady swojej wyobraźni . W kartonach pojawiło się tytułowe miejsce przed przemianą lub po niej. Ponadto znalazły się w nich kwiaty wykonane z plasteliny, mech, patyczki, klocki, kłódki, rysunki itd. W ten sposób treść powieści na pewno zostanie zapamiętana na dłużej.  Prace uczniów można podziwiać poniżej.

• Afrykańskie latawce

Na zakończenie omawiania książki Henryka Sienkiewicza pt.,,W pustyni i w puszczy ''szóstoklasiści przygotowali na lekcji języka polskiego ,wzorem Stasia i Nel, latawce. Na nich umieścili mnóstwo informacji, np.  najważniejsze przygody głównych bohaterów, ich wędrówkę po Czarnym Lądzie, afrykańską roślinność. Na zakończenie każdy zaprezentował swój projekt i go omówił. Powstały ciekawe prace.

• Mikołajkowy Turniej Dzieci na Start

6 grudnia w Szkole Podstawowej w Zbuczynie odbył się Mikołajkowy Turniej ,,Dzieci na Start", którego organizatorem była redakcja SportSiedlce, LKS EcoSport Siedlce oraz Gmina Zbuczyn. W rywalizacji sportowej wzięli udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej z naszej szkoły. Każdy z uczestników Mikołajkowych Zawodów ,,Dzieci na Start" otrzymał pamiątkowy medal i bidon. Wszystkie drużyny odebrały puchary za swoje wysiłki oraz bon w wysokości 1000 zł.

Gratulujemy !!!

• Mikołajki w przedszkolu

05.12.2023 r. w ramach prezentu Mikołajkowego przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw MADAR w Ujrzanowie. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in.: tuneli, zjeżdżalni, basenu z kulkami. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw. Po powrocie dzieci wspólnie z Paniami ubrały choinkę, śpiewały pastorałki. Przedszkolaki  były zachwycone całym dniem atrakcji, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia.

• Wycieczka do Siedlec

Uczniowie klas 1-3 z okazji zbliżających się Mikołajek wybrali się na wycieczkę. Odwiedzili Nadleśnictwo w Siedlcach, gdzie przemiła Pani Leśnik opowiedziała dzieciom o roślinach i zwierzętach występujących w lesie. Następnie uczniowie udali się do teatru CKiS na przedstawienie pt.: "Świąteczny list".