• Inauguracja roku szkolnego 2023/24

,,Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,

Na które warto poznać odpowiedzi…”

Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który gromadził nowe pokłady energii i siły do nauki oraz pracy.  W dniu 04.09.2023 r. po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy wielu sukcesów, pozytywnej energii oraz uśmiechu na twarzy. Naszym najmłodszym przedszkolakom życzymy radości z odkrywania świata i wesołych zabaw.

Niech szkoła będzie dla Wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.

List Ministra Edukacji i Nauki

listministraedukacjiinaukizokazjirozpoczecianowegorokuszkolnego.pdf

• Półkolonie 6 dzień

Ostatniego dnia półkoloniści wyjechali na wycieczkę do parku Majaland, gdzie mieli możliwość skorzystać z wielu atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się m.in.: Karuzela Motyli, Rollercoaster Wikingów oraz Skay Flay:). W czasie trwania półkolonii dzieci mogły spędzić miło wolny czas ze swoimi rówieśnikami. Dziekujemy Panu Hubertowi Pasiak, Wójtowi Gminy Zbuczyn oraz Gminie Zbuczyn za dofinansowanie półkolonii. Dziękujemy Pani Agnieszce, Pani Kasi, Pani Marysi za opiekę nad dziećmi. Do zobaczenia:)

Kierownik półkolonii: Ewa Ząbek

• Półkolonie 4 dzień

Dzisiejszego dnia półkoloniści odwiedzili strażaków z OSP w Wiśniewie. W czasie spotkania dzieci zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego, sprzętem jakiego używają strażacy podczas akcji ratunkowych. Półkoloniści mogli również przymierzyć strój strażaka, obejrzeć wóz strażacki od wewnątrz oraz obsługiwać wąż strażacki. Następnie zwiedzili Kolonię Alpak, gdzie mieli możliwość poznać zwierzęta, karmić je, głaskać oraz zrobić sobie z nimi piękne zdjęcia.

• Półkolonie 3 dzień

Trzeci dzień półkolonii dzieci spędziły w Krainie przygód korzystając z wielu atrakcji m.in.: zjazd na linie, strzelanie z łuku, przejażdżka kładem, gra w minigolfa oraz dojenie krowy:). Po wielu atrakcjach dzieci posiliły się pyszną kiełbaską z ogniska oraz spędziły czas na placu zabaw.

• Półkolonie 2 dzień

Drugiego dnia półkolonii dzieci uczestniczyły w warsztatach z psychologiem na temat profilaktyki uzależnień. Uczestnicy wykonali również piękne rysunki na folii przedstawiające miejsca, w których spędziły wakacje, bądź takie, w które chciałyby pojechać .Następnie wszyscy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez instruktorów GOK w Zbuczynie wykonując kotyliony. Dziękujemy instruktorom za wspaniałe zajęcia.

• Półkolonie 1 dzień

Pierwszy dzień półkolonii dzieci spędziły bardzo intensywnie. Po porannych zajęciach ruchowych, uczestnicy oglądali film: "Jak prowadzić zdrowy styl życia", następnie kolejno, każdy losował karteczkę z aktywnością, która służy naszemu zdrowiu, bądź nie i umieszczał ją przy ludziku czerwonym (nie zdrowa aktywność) lub zielonym (zdrowa aktywność). Dzieci wiedząc, że owoce są bardzo zdrowe, próbowały je rozpoznać za pomocą zmysłu węchu i dotyku oraz przygotowały przepyszne szaszłyki owocowe. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w grze terenowej podczas, której mieli za zadanie odnalezienie sześciu kopert oraz wykonanie zadań w nich ukrytych. Dzieci z zaangażowaniem wykonały wszystkie zadania o tematyce ekologii, przypominając sobie zasady dbania o środowisko.