• Twoja supermoc to pomoc

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Twoja supermoc to pomoc”. Celem konkursu była edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Jakub Mazur

II miejsce - Amelia Jasińska

Gratulujemy wspaniałych wyników dzieciom oraz wychowawczyni Pani Magdalenie Pasiak.

• Lektura na wieszaku

Uczennice klasy VI na lekcji języka polskiego w bardzo innowacyjny sposób omówiły dzieło Henryka Sienkiewicza pt.,,W pustyni i w puszczy'''. Podstawą był wieszak, kolorowe kartki i kredki. Uczennice w ten sposób zebrały informacje o głównych bohaterach powieści. ,,Lektura na wieszaku'' to coraz popularniejsza metoda aktywizująca, która rozwija kreatywność i wpływa na lepsze zapamiętanie problematyki utworu. Efekty pracy klasy VI można zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

• ,,Mały Książę" w jednym łyku....

Uczniowie klasy VII na lekcji języka polskiego przygotowywali wyjątkowe dzieła sztuki. Na kubkach umieścili symbole, słowa-klucze, które odzwierciedlają tematykę lektury pt.,,Mały Książę''. Książka ta, jak wszyscy pamiętamy, jest niezwykłą opowieścią o chłopcu, który opuszczając swoją asteroidę B-612, wyrusza w ciekawą podróż. Najczęstszym symbolem, który pojawiał się na kubkach był bohater, Róża i słowo ,,oswojenie''. Każda osoba wykonała zadanie na medal.

• Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to niezwykle ważne osoby w życiu każdego z nas, bez względu na to, ile mamy lat. Zawsze otaczają nas swoim ciepłem, spokojem i miłością.

Drogie Babcie i drodzy Dziadkowie. Wasze Święto jest czasem wyjątkowym w którym możemy podziękować za poświęcenie, wyrozumiałość i cierpliwość. Za to, że jesteście wzorem do naśladowania, za ciepło, którym nas otaczacie i za Waszą bezwarunkową miłość.

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji tego wyjątkowego święta życzymy zdrowia, energii do działania, samych najpiękniejszych chwil spędzonych z wnukami, radości ze spotkań z najbliższymi oraz siły do podejmowania kolejnych, życiowych wyzwań.

• Zajęcia w kl I

Uczniowie klasy I na zajęciach technicznych wykonali wielofunkcyjnego robota. Projekt od samego początku wzbudził w dzieciach entuzjazm oraz zaciekawienie. Uczniowie z zaangażowaniem wykonali robota, którego nazwali ,,Recysia. Każdy z uczniów miał możliwość rozwinięcia sprawności manualnych, pobudzenia wyobraźni oraz wzbogacenia własnego warsztatu pracy.

• Wyniki konkursu

„Niepełnosprawni są wśród nas” to tytuł konkursu plastycznego, w którym wzięli udział uczniowie klas I-IV naszej szkoły. Konkurs był zorganizowany przez GOPS Zbuczyn.

Jan Jastrzębski z klasy II zdobył w tym konkursie 3 miejsce. Jaś pięknie namalował, jak wspólnie z osobą niepełnosprawną grają w piłkę nożną.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.  BRAWO!

„Niektórymi drogami najlepiej chodzić razem!”

Kubuś Puchatek