• Dzień Chłopaka kl IV-VIII

W dniach 29-30 września z okazji Dnia Chłopaka odbyły się dwie wycieczki klas IV-V oraz klas VI-VIII. Uczniowie zwiedzili Planetarium. Uczestnicy wycieczki korzystali też z atrakcji w Parku trampolin. Był to wyjazd integracyjny. Wspólnie spędzony czas pozwolił lepiej się poznać i umocnić więzi klasowe.

WSZYSTKIM CHŁOPCOM - TYM DUŻYM I TYM MAŁYM  ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!

• Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki języków obcych p. M. Pawluk oraz p. M. Mazurek Jest to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie naszej szkoły wiedzą doskonale, że nauka języków obcych przynosi każdemu wiele korzyści np.: dzięki niej możemy rozwijać pamięć, czytać książki i oglądać filmy w oryginale. Znajomośc języków daje nam niezależnośc w porozumiewaniu się w czasie podróżowania za granicą oraz zwiększa szanse na rynku pracy. Z okazji obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie wykonali gazetkę ścienną zawierającą wiele wskazówek jak skutecznie i z przyjemnością uczyć się języków obcych. Chętni uczniowie z klas 4-8 wykonali plakaty przedstawiające wybrany kraj europejski uwzględniając w nim m.in. aspekt językowy i ciekawostki. Wystawę można podziwiać na parterze naszej szkoły.

• Czytamy ballady A. Mickiewicza

Dnia 21 września 2022r. dzieci z  klas I-IV uczestniczyły w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez Panią Agnieszkę Krysiak. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z sylwetką i twórczością Adama Mickiewicza a także posłuchać pięknego czytania ballady  pt. „Powrót taty”. Na zakończenie spotkania wykonali ciekawe ilustracje do utworu, które zostały zaprezentowane na wystawie. Ballada „Powrót taty” bardzo się wszystkim spodobała.

• Akcja ,,Sprzątanie świata"

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze"! W naszej szkole działaniu temu towarzyszyło sprzątanie terenu wokół szkoły, oglądanie hoteli dla owadów i dawnego sprzętu rolniczego, rozgrywki turniejowe oraz ognisko.

• Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie to akcja, która ma zachęcić do sięgnięcia po największe dzieła polskiej literatury. Tegoroczną lekturą były “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Finał akcji miał miejsce w sobotę 3 września, a inicjatywy związane z Narodowym Czytaniem zorganizowano na terenie całego kraju. Również nasza szkoła miała swój udział w akcji  zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbuczynie.  W tym roku naszą szkołę reprezentowały Pani Emilia Pachecka nauczycielka języka polskiego oraz uczennica klasy VII -Oliwia Dąbrowska. W naszej szkole akcja została zorganizowana dnia 23 września 2022 roku.

• Spotkanie autorskie

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie – Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie, 14 września 2022 r. rozpoczyna działania w ramach projektu „6 spotkań autorskich na 6 z !”- cykl spotkań z wybitnymi postaciami ze świata literatury polskiej, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2022. Uczniowie Szkół Podstawowych, klas IV-VI z terenu gminy Zbuczyn, będą uczestnikami pierwszego spotkania autorskiego z Joanną Jagiełło, pt. „KOMIKS W ROLI GŁÓWNEJ”. Spotkanie autorskie będzie poprzedzone lekcją biblioteczną przeprowadzoną przez bibliotekarzy  lub nauczycieli języka polskiego poszczególnych szkół pt. „BĘDĘ UCZESTNIKIEM SPOTKANIA AUTORSKIEGO”. Uczestnicy spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie będą mieli  możliwość zwiedzenia wystawy  „ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ MARII KONOPNICKIEJ”. Zostanie ogłoszony rodzinny konkurs plastyczny "MARIA KONOPNICKA – DZIECIOM – PRZECZYTAJ I NAMALUJ"

Szczegóły na plakatach zamieszczonych na stronie internetowej www.gokzbuczyn.pl ,FB oraz stronach internetowych i mediach społecznościowych  partnerów projektu.