• Akcja ,,Szlachetna paczka"

            Szkolne Koło Caritas zgłosiło się do udziału w akcji „SZLACHETNA PACZKA”

            Szlachetna Paczka jest jednym z największych Programów Społecznych w Polsce, niosących mądrą pomoc - dopasowaną do konkretnych trudności Rodzin, które poznają Wolontariuszki i Wolontariusze. Celem akcji jest zmiana na dobre - przywrócenie im szans na godne życie.

            Wytypowana do pomocy rodzina to mama z dwojgiem malutkich dzieci, czteroletnią córką i dziesięcioletnim synem. Kobieta we wrześniu tego roku odeszła od męża, który znęcał się nad rodziną. Musiała opuścić swoje pełne cierpienia mieszkanie, aby zapewnić sobie i dzieciom bezpieczeństwo. Z dnia na dzień została bez domu i podstawowych środków do życia. Z pomocą znajomych udało znaleźć się kobiecie mieszkanie, jednak w dalszym ciągu brakuje podstawowych przedmiotów. Codzienne życie rodzinny skupione jest teraz na odbudowaniu poczucia bezpieczeństwa. Rodzina dysponuje bardzo skromnym budżetem, dlatego w domu brakuje najpotrzebniejszych rzeczy. Kobieta marzy o tym, aby być niezależna finansowo i zaspokoić wszystkie potrzeby swoich dzieci.

            Trzy kluczowe potrzeby rodziny:

            1. Żywność długoterminowa

            2. Środki czystości

            3. Szafa ( rodzina trzyma ubrania w workach)

            W ramach akcji w dniu 30 listopada oraz 01 grudnia (czwarteki,piątek) w szkole zostanie zorganizowany kiermasz ciast. Akcję można wesprzeć także w sposób materialny, przekazując artykuły spożywcze, czystości oraz środki higieniczne. W/w przedmioty można wkładać do oznakowanego pudełka, które znajduje się na korytarzu szkoły pod tablicą ogłoszeń.

            Zachęcamy do pomocy.

            Razem możemy sprawić, że te święta będą dla rodziny piękne, a na ich stole nie zabraknie niczego, co każdy z nas będzie miał w swoim domu. Dołączmy do akcji, sprawmy, aby w sercach Rodziny zapanowała radość i spokój, na który zasługują.

            Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

          • Niezwykła lekcja z języka polskiego

            Literatura inspiruje. Udowodniła to klasa IV, która w czasie omawiania książki Jana Brzechwy przeobraziła się w nowych uczniów Ambrożego Kleksa. Czwartoklasiści uczestniczyli w niezwykłych lekcjach, np. kleksografii, geografii, przędzenia liter, naprawiania chorych sprzętów itd. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem poznawali niezwykłe przygody Adasia Niezgódki. Za wykonane poprawnie zadanie uczniowie otrzymywali kolorowe piegi, które umieszczali na swoich rysunkowych podobiznach. W trakcie zajęć było mnóstwo dobrej zabawy, a nauka stała się  o wiele przyjemniejsza. Uczniowie pełni entuzjazmu i uśmiechu podjęli się każdego zadania. Szkoda, że ta bajka już się skończyła…

          • Dzień Pluszowego Misia

            25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. W piątek nasze przedszkolaki również w ciekawy sposób obchodziły to święto. W tym dniu dzieci wzięły udział w warsztatach krawieckich. Miały możliwość zapoznania się z zawodem krawcowej i zobaczenia jak od podstaw powstają maskotki.Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

          • Lekcja anatomii w klasie II

            W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy II poznawali anatomiczną budowę ciała człowieka. Zapoznali się z najważniejszymi układami i narządami naszego ciała, a także poznali ich funkcje. Najbardziej atrakcyjną częścią zajęć była możliwość praktycznego poznania wnętrza człowieka, a także samodzielne wykonanie układu kostnego. 

          • Akademia 11 listopada

            W dniu 15 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na pamiątkę uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 4 przedstawili montaż słowno – muzyczny, który pozwolił  zrozumieć rozterki i uczucia rodaków walczących o niepodległość. Młodsza grupa przedszkolaków recytowała wiersz pt. ,,Kto Ty jesteś?"  autorstwa Władysława Bełzy. Natomiast starsza grupa przedszkolaków przygotowała wiersz pt. ,,Barwy ojczyste" autorstwa Czesława Janczarskiego. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Uroczystość zorganizowana z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

          • XIII Bieg Niepodległości w Zbuczynie

            11 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Biegu Niepodległości ulicami Zbuczyna pod patronatem Wójta gminy Zbuczyn. Organizatorem biegu była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbuczynie oraz Gmina Zbuczyn. Bieg odbywał się w 7 kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

            klasa II : Marcel Dąbrowski.

            klasa IV: Maria Sosnowska, Magdalena Trojanowska, Julia Jastrzębska, Ewa Urban, Adam Sosnowski.

            Klasa VII : Kinga Orzyłowska

            Klasa VIII : Oliwia Dąbrowska, Amelia Borkowska, Nikola Przybyłowska, Piotr Urban

            Na mecie na wszystkich zawodników czekała miła niespodzianka – pamiątkowe medale. Dzięki temu każdy poczuł się zwycięzcą niezależnie od zajętego miejsca, co potwierdza fakt, że już samo uczestnictwo w biegu jest wartością a najważniejsze w nim jest wspólne przeżywanie radosnych chwil w sportowych realiach.

            Gratulujemy !!!

          • V Gminny Bieg Przełajowy

            7 listopada w Dziewulach odbył się V Gminny Bieg Przełajowy upamiętniający 105 rocznicę odzyskania Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowali uczennice: Kinga Orzyłowska, Natalia Iwanowska oraz Amelia Borkowska. Dziewczyny pokonały dystans 600 metrów w kategorii klas VII-VIII. Na podium zwyciężców, zajmując II miejsce w biegu, stanęła uczennica klasy VII Kinga Orzyłowska. Gratulujemy !!!

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            Grupa „ Smerfy” oraz grupa Misie obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To wyjątkowe święto ustanowione na cześć ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Bajki od lat wnoszą magię i radość do naszego świata a ich niezwykłe przygody bawią, uczą wzruszają oraz inspirują dzieci a także i dorosłych. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

          • Europejski Tydzień Kodowania

            Nasza szkoła kolejny rok uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week. Celem akcji jest popularyzacja i promocja nauki programowania. Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień brali udział w zajęciach wykorzystujących programowanie w nauce i zabawie oraz korzystali z nowych technologii. Uczyli się programować, nabywali kompetencje związane z kodowaniem, rozwijali kreatywność, logiczne myślenie i ciekawość

          • Dzień Dyni

            30 listopada w grupie maluchów oraz w grupie Misie (5/6-latki) obchodziliśmy „Dzień dyni”. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi, jak rośnie oraz co można przyrządzić z tego jesiennego warzywa. Nie obyło się bez licznych konkursów, zabaw oraz pamiątkowych zdjęć. Powstała również ciekawa praca plastyczna, wykonana z nasion i kaszy.

      • aa

      • Kontakty

        • Zespół Szkół Niepubliczych w Borkach Wyrkach.
        • 664 141 180
        • Borki - Wyrki 17 08-106 Zbuczyn Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 46148