• Dzień Teatru

27 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Teatru. Tego dnia dzieci dowiedziały się dużo o teatrze oraz właściwym zachowaniu w takich miejscach. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych. Wcielały się w rolę aktorów z wykorzystaniem kostiumów. Przygotowały teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek”. Czas minął szybko i ciekawie.

• Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca przedszkolaki oraz uczniowie kl I-VIII, świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od wiosennego pokazu mody pt. „Witaj wiosno" w wykonaniu przedszkolaków. Następnie odbył się koncert muzyczno-taneczny w wykonaniu uczniów kl I-VIII oraz konkurencje sportowe, które przyniosły wszystkim dużo frajdy. Zwycięzców rywalizacji nagrodzono medalami a wszystkich uczestników słodkimi upominkami. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wszyscy radośnie maszerowali w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna. Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole upłynął w wyśmienitych nastrojach i stał się wspaniałą okazją do integrowania się zespołów klasowych..

• Program ,,Ratujemy i Uczymy Ratować".

W dniach od 15 do 25 marca 2023r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w Programie Edukacyjnym pt. „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program zawiera cykl zajęć z podstawowych czynności ratujących życie. Uczniowie zapoznali się z zasadami pierwszej pomocy, kształtowali postawę i umiejętność zachowania się w sytuacjach trudnych, odpowiedniego korzystania z numerów alarmowych. Poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności odnośnie pozycji bocznej bezpiecznej i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

• Bieg z Ogińską

Dnia 18 marca odbyła się czwarta edycja Biegu Ogińskiej zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce. Areną zmagań były Błonia Papieskie. W rywalizacji biegowej na dystansie 900 m w kategorii wiekowej 11-15 lat wzięła udział nasza uczennica kl VII - Kinga Orzyłowska, która zajęła II miejsce. Gratulujemy !

Impreza miała też wymiar charytatywny. W trakcie imprezy zbierano środki na wsparcie leczenia chorych dzieci - Hani i Alusia. Organizację wydarzenia wsparł Urząd Miasta Siedlce

• Dzień Liczby ,,Pi"

14 marca liczba „Pi” obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako  3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba  „Pi” lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy. W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto. Uczniowie uczęszczający na koło plastyczne oraz uczniowie z klasy pierwszej razem z Panią Aleksandrą Orzyłowską wykonali rozwinięcie liczby „Pi”. Mogliśmy podziwiać ich piękne prace na szkolnej gazetce. Uczniowie mogli wziąć udział w zabawie z szyfrowania. Mieli za zadanie odszyfrować nazwiska znanych matematyków. Dla zwycięzców przewidziano cenne matematyczne kupony. Z okazji święta liczby „Pi”, lekcje matematyki w klasach 4-8 były poświęcone tej właśnie niezwykłej liczbie. Uczniowie obejrzeli film dotyczący liczby „Pi”, następnie wykonali eksperyment, w którym wyznaczali tę liczbę. Rozwiązywaliśmy również escaperoom, w którym pomogliśmy odkryć naszej bohaterce swoją tożsamość.Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, w ciekawy sposób przybliżyło historię słynnej liczby „Pi”.

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.

Wszystkie Kobiety, Panie i Matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

Dnia 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas przygotowało w tym dniu dla wszystkich koleżanek i Pań loterię z kuponami. Były losowane życzenia oraz miłe słowa, dzięki którym na wszystkich twarzach od razu gościł uśmiech. Podczas tego sympatycznego marcowego święta nie zabrakło również sposobności do zrobienia sobie pięknego zdjęcia, ponieważ na korytarzu pojawiło się stanowisko z fotoramką. O wspaniałych kobietach w dziejach historii oraz literatury można było dowiedzieć się z przygotowanej wystawy zatytułowanej „Sławne Kobiety”. Wszystkim Paniom życzymy dużo uśmiechu i spełnienia marzeń.

• W krainie zimna.

Klasa I wybrała się w niesamowitą wirtualną podróż na biegun północny i południowy. Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się wielu ciekawostek o Arktyce oraz Antarktydzie, poznali charakterystyczne cechy tego obszaru oraz dowiedzieli się jak żyją jej mieszkańcy. Dzieci rozwiązały zagadkę i odkryły dlaczego pingwiny i niedźwiedź polarny nie mogą się nigdy ze sobą spotkać !

• Szkolny Bieg Tropem Wilczym

Dnia 1 marca odbył się II Szkolny Bieg Tropem Wilczym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach Kosach. Do udziału w biegu zostały zaproszone szkoły położone na terenie gminy Zbuczyn i Wiśniew. Naszą Szkołę w Biegu Honorowym reprezentowały uczennice: Kinga Orzyłowska z kl VI, Natalia Iwanowska z kl. VI, Amelia Borkowska z kl. VII, Oliwia Dąbrowska z kl. VII oraz Anna Jastrzębska z kl. VIII .Uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans 1963 metry. Wszystkim udało się ukończyć bieg. Wyróżniona została Kinga Orzyłowska, która zajeła drugie miejsce w biegu i otrzymała pamiątkowy medal.

• Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dnia 01.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość przybliżającą genezę wprowadzenia tegoż święta, przygotowała Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Bursztyny pod opieką Pani Agnieszki Krysiak. Występujący przybliżyli sylwetki bohaterów antykomunistycznego podziemia: rotmistrza Witolda Pileckiego, sanitariuszki Danuty Siedzikówny i innych. Informacje o „Żołnierzach Niezłomnych” wzbogacone zostały prezentacją multimedialną.