• Sukces uczniów w Międzyszkolnej Lidze Przedmiotowej

Dnia 26 kwietnia uczniowie; Maria Sosnowska, Ewa Urban oraz Adam Sosnowski z klasy III wzięli udział w Międzyszkolnej Lidze Przedmiotowej z edukacji wczesnoszkolnej. Po wcześniejszym przejściu eliminacji szkolnych pod kierunkiem wychowawczyni p. Marleny Mazurek nasi trzecioklasiści mogli zmierzyć się w teście sprawdzającym umiejętności edukacyjne z uczniami ze wszystkich szkół z terenu gminy Zbuczyn. W konkursie o podwyższonym stopniu trudności wzięło udział 21 uczniów. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie. Wykazali się dużą wiedzą o otaczającym świecie oraz umiejętnościami zarówno z zakresu matematyki, jak też języka polskiego. Trudne zagadnienia dotyczące sztuki oraz malarstwa nie były przeszkodą do zdobycia najwyższych miejsc w konkursie. Uczniowie naszej szkoły zajęli:

Maria Sosnowska -  I miejsce

Ewa Urban – IV miejsce

Adam Sosnowski - V miejsce

Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni, że tak wspaniale reprezentowaliście naszą szkołę.

• Dzień Ziemi

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy Dla Polski". Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Główną ideą wydarzenia jest uczyć młodych odpowiedzialności poprzez dobre nawyki. Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Nasza szkoła przyłącza się do akcji. Wyruszyliśmy posprzątać naszą miejscowość i okolice szkoły. Każda okazja jest dobra aby dbać o środowisko. Każdy zebrany w tym dniu porzucony śmieć to czystsze otoczenie, czystsza miejscowość i czystsza Polska. Aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę, przygotowano też gazetkę ścienną "Co można zrobić dla Ziemi" oraz informacyjną "Jestem Eko - segreguję odpady" a także wystawę prac wykonanych przez uczniów klasy piątej naszej szkoły "model komórki" czyli podstawowej jednostki życia, z której zbudowane są wszystkie organizmy żyjące w otaczającym nas środowisku.

• Światowy Dzień Czekolady

W środę 12.04.2023 w naszym przedszkolu odbył się Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja aby powąchać, dotknąć a przede wszystkim spróbować słodkiej czekolady. Przedszkolaki poznały proces produkcji czekolady a także mogły wypić smaczne kakao. To był z pewnością słodki dzień :)

• Zajęcia otwarte

Święta Wielkanocne to czas zadumy, ale także i radości. Dnia 5 kwietnia do naszego przedszkola zaprosiliśmy rodziców na zajęcia otwarte pt; ,,Wielkanocna kraina". Nadrzędnym celem zajęć było kultywowanie zwyczajów i tradycji Świąt Wielkanocnych. Wiele radości najmłodszym i rodzicom sprawiła zabawa w "Króliczka wielkanocnego", który musiał zostać do końca gry z pisanką w ręku. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę "Koszyczek dobrych życzeń". Na koniec zajęć dzieci oraz ich rodzice za pomocą przygotowanych materiałów mogli wykonać pisankę na wielkanocny stół. Zajęcia odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy rodzicom za obecność i zaangażowanie podczas zajęć.

• Kiermasz charytatywny dla Hani

W dniach 3-4 kwietnia odbywa się w naszej szkole kiermasz charytatywny dla Hani Szczepańskiej. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie dziewczynki. Na kiermaszu można zakupić pyszne ciasta, babeczki, wafelki i inne drobiazgi przygotowane przez dzieci przy wsparciu rodziców.

Przypomnijmy, rodzice 3-letniej Hani Szczepańskiej w grudniu 2022r. usłyszeli diagnozę-neuroblastoma IV stopnia, czyli nowotwór w dużym stopniu zaawansowania z przerzutami na szpik i do kości. Rozpoczęła się trudna walka o jej życie. Hania przeszła już kilka cykli chemioterapii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem leczenia, Hanię czeka jeszcze między innymi operacja i radioterapia. Przed nią jeszcze wiele wyczerpujących dni w szpitalnych murach...

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie akcji.

• Pracownia językowa

Uczniowie naszej szkoły z nowoczesnej pracowni językowej korzystają od marca br. Pracownia posiada 12 stanowisk które wyposażone są w słuchawki z mikrofonem oraz komputer z oprogramowaniem dla nauczyciela. W sali znajduje się także tablica interaktywna. Pracownia językowa stanowi nowoczesne narzędzie znacznie wspomagające naukę języków obcych poprzez wykorzystanie innowacyjnych multimedialnych narzędzi usprawniających naukę.

Pracownia została sfinansowana z programu Labolatoria przyszłości dofinansowanego przez MEiN.