• Pasowanie na przedszkolaka

27 listopada 2023 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor Ewa Ząbek przyjąła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Gratulujemy naszym wspaniałym przedszkolakom!

• Przerwa na czytanie 2023

26 października 2023r. po raz kolejny wzięliśmy udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Tegoroczna akcja czytelnicza poświęcona była postaci Jana Matejki, wielkiego Polaka, patrona 2023r., najwybitniejszego polskiego malarza historycznego. Poznaliśmy życie i twórczość malarza. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pt. „Jan Matejko w królewskim gronie”. Każda klasa zaprezentowała wybranego króla. W ciekawy sposób przenieśliśmy się do galerii „Poczet królów i książąt polskich”  Jana Matejki. Wspaniali królowie odwiedzili progi naszej szkoły.

• Lekcja o zdrowym odżywianiu

Uczniowie klasy IV na zajęciach z wychowawcą dowiedzieli się jak należy zdrowo się odżywiać. Na lekcji było wesoło, kolorowo, a przede wszystkim zdrowo.  Każdy uczeń tworzył własną piramidę żywienia. W menu nie zabrakło tradycyjnej sałatki owocowej, ale także popularne okazały się witaminowe szaszłyki. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem, a uśmiechy były widoczną oznaką zadowolenia z samodzielnej pracy!

• Pasowanie na ucznia

W piątek 20 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie dzieci złożyły podpisy w pamiątkowej księdze i otrzymały legitymacje szkolne oraz dyplomy. Naszym najmłodszym uczniom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w nauce.

Uroczystość zorganizowana z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

• Dzień Nauczyciela

Dnia 17 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym uroczystym dniu Pani dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Uczniowie przygotowali ciekawą część artystyczną. W imieniu nauczycieli wszystkim uczniom, rodzicom i organowi prowadzącemu dziękujemy za pamięć i serdeczne życzenia.

• Akcja charytatywna

Szkolne koło Caritas ogłasza zbiórkę kasztanów na rzecz Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Liczymy na Państwa zaangażowanie, liczy się każda ilość. Zapraszamy do udziału w akcji.

Szkolne Koło Caritas

• Lekcja przyrody w terenie.

We wrześniu odbyła się lekcja przyrody w terenie. Czwartoklasiści wyposażeni w przyrządy i pomoce przyrodnika prowadzili obserwacje najbliższej okolicy. W koronach drzew obserwowali ptaki, wykonali pomiary obwodu drzew. Na lekcji wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, którym nagrali krótki film o tematyce przyrodniczej oraz wykonali ciekawe zdjęcia. Uczniowie z radością obcowali z przyrodą, zdobyli wiedzę o otaczającym nas środowisku, zdobyli praktyczne umiejętności a przy tym świetnie się bawili. Lekcję przeprowadziła Joanna Krasnodębska – nauczyciel przyrody.

• Słówko tygodnia

W tym roku uczniowie klasy IV na lekcjach języka polskiego biorą udział w innowacji pedagogicznej Słówko tygodnia. Jest ona odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się trudności związane z rozumieniem wypowiedzi czytanych i pisanych. Głównym celem programu jest wzbogacanie słownictwa uczniów, zwiększanie sprawności w zakresie słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz wykorzystywanie przez uczniów nowych słów w mowie i piśmie. Lekcja utrwalona z wykorzystaniem aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu Labolatoria przyszłości.

Nauczyciel prowadzący innowację to Pani Emilia Pachecka.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

Uczniowie z klasy 1 obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji dzieci obejrzały film "The Dot", wykonały interaktywne kropki 3D. Uczniowie tworzyli także ruchome konstrukcję z klocków, układali "kropkowe" zbiory oraz sekwencje. Lekcja prowadzona z wykorzystaniem klocków Korbo zakupionych w ramach programu Labolatoria przyszłości.

• Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu uczniowie klasy V, VI i VII, promowali naukę języków obcych, tworzyli najsłynniejsze budowle z różnych miast europejskich. Wykorzystali do tego Klocki KORBO, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Zabawa była niesamowita.