• Syzyfowa podróż, czyli Żeromski na stacjach. Lekcja otwarta.

Na początku lutego podczas podsumowania lektury pt. ,,Syzyfowe prace''  polonista zastosował niecodzienną metodę dydaktyczną tzw.,, stacje zadaniowe''. Uczniowie klasy VIII wybrali się w ,,syzyfową podróż''. Na trasie było sześć stacji. Uczniowie musieli po wykonaniu karty pracy podążać do następnego przystanku.

Każda stacja zawierała zadanie dotyczące powieści Żeromskiego.

Stacja 1 - Mit o Syzyfie.

Stacja 2- Związki frazeologiczne i tytuł powieści.

Stacja 3 - Krzyżówka.

Stacja 4 - Rusyfikacja - metody.

Stacja 5 - Najbardziej wyrafinowana metoda rusyfikacja (opinia ucznia).

Stacja 6. - Przełomowe wydarzenie, nawiązanie do innych utworów literackich.

Na koniec wszystkie karty z danej stacji zadaniowej trafiły do nauczyciela. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą, ale również skupieniem i motywacją, aby usiąść przy wszystkich stacjach. Były to zajęcia otwarte dla nauczycieli, którzy z uwagą obserwowali poczynania ósmoklasistów.

Na zajęciach wykorzystano sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach programu ,,Laboratorium przyszłości''.

• Gry planszowe na języku polskim

Uczniowie klasy IV podczas omawiania lektury pt.,,Pinokio'' przygotowywali (własnoręcznie) gry planszowe, wykorzystując swoją wiedzę o przygodach drewnianego pajaca. Każdy czwartoklasista wykonał planszę do gry, nadał jej nazwę (w oparciu o treść książki), opracował instrukcję, stworzył pytania. Uczniowie mieli okazję na koniec zagrać w gry stworzone przez innych i sprawdzić, ile pamiętają z treści lektury.  Nie zabrakło emocji!  Tworzenie lekturowych gier to wspaniały sposób na utrwalenie wiedzy, ale również na rozwijanie zdrowej rywalizacji i kreatywności.  Nauczyciel wykorzystał sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach programu ,,Laboratoria przyszłości''.

• Dzień Babci i Dziadka

Dnia 7 lutego w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość – Święto naszych wyjątkowych Babć i Dziadków. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III zaprezentowali wspaniały program artystyczny. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Na zakończenie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki oraz prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Uroczystość zorganizowana z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.