Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ośmioklasisty
Wytyczne epidemiczne
Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ośmioklasisty
Wytyczne epidemiczne
Uczniowie klasy 1 zrealizowali moduł IV "Empatia" projektu edukacyjnego "Emocja". Dzieci wysłuchały opowiadania o "Pluszowym Tygrysku", który nie był miły dla swoich przyjaciół. Przygoda jaką przeżył tygrysek zainspirowała nas do rozmowy o naszych emocjach, o tym co czujemy w różnych sytuacjach. Wspólnie narysowaliśmy sympatycznego stworka "Emocjacza". Dzieci losowały karteczki z elementem jaki maja narysować i każdy kolejno dorysowywał jakąś część według swojego pomysłu. Następnie uczniowie zamknęli oczy i przenieśli się w świat dźwięków. Słuchając różnych odgłosów np.: burza, deszcz, płynący strumyk itp. dzieci określały czy dany dźwięk jest dla nich przyjemny czy nie. Zdarzało się, że odpowiedzi różniły się, dla niektórych uczniów deszcz był dźwiękiem nieprzyjemnym dla innych wręcz odwrotnie. Swoje odczucia, każdy zobrazował w aplikacji Quiver rysując tylko te miłe emocje:)
Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. Przedszkolaki uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta, biorąc udział w zajęciach o tematyce patriotycznej. Dzieci poznały symbole narodowe, wysłuchały i śpiewały hymn oraz wykonały piękne flagi.
DRODZY RODZICE !
Niepubliczne Przedszkole w Borkach – Wyrkach
prowadzi rekrutację dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat na rok szkolny 2021/22
Zapewniamy:
- fachową opiekę i możliwość rozwoju dzieciom w wieku od 2,5 do 6 lat
- zajęcia z języka angielskiego, religii, rytmiki, zajęcia taneczne
- wsparcie specjalistów: logopedy, psychologa, terapeuty ręki, terapeuty TUS
- ciekawe zajęcia, wycieczki, udział w konkursach oraz wydarzeniach środowiskowych
- pokazy przyrodnicze, historyczne, eksperymenty chemiczne oraz warsztaty np. mydlarskie, Super Slime i inne organizowane we współpracy z różnymi instytucjami
-zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii np. tablicą interaktywną.
Zainteresowanych zapraszamy do składania wniosków.
Niepubliczne Przedszkole, Borki-Wyrki 17, 08-106 Zbuczyn
Tel. 664 141 180
Zespół Szkół Niepublicznych w Borkach – Wyrkach
prowadzi rekrutację do klasy I na rok szkolny 2021/22
Zapewniamy:
- zajęcia edukacyjne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
- zajęcia z języka angielskiego, języka niemieckiego, zajęcia taneczne, zajęcia sportowe
- wsparcie i opiekę specjalistów: logopedy, psychologa, terapeutę reki, terapeutę TUS
- opiekę na świetlicy szkolnej
- dodatkowe zajęcia, wycieczki, udział w konkursach oraz wydarzeniach środowiskowych
- pokazy przyrodnicze, historyczne, eksperymenty chemiczne oraz warsztaty i inne organizowane we współpracy z różnymi instytucjami
-zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii np. tablicy lub monitora interaktywnego,
- angażowanie się w działalność harcerską, Caritas, Szkolnego Klubu Sportowego, Sklepiku szkolnego
Zainteresowanych zapraszamy do składania wniosków.
Zespół Szkół Niepublicznych, Borki-Wyrki 17, 08-106 Zbuczyn
Tel. 664 141 180
Światowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. To święto jest szczególnie uroczyście obchodzone na całym świecie. Ma ono na celu budowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasze przedszkolaczki również uczą sie postaw proekologicznych. Z okazji obchodów Dnia Ziemi dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o środowisko czy segregowanie śmieci.
Przyroda jest nieodłącznym elementem naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem.
Jesteśmy małymi ogrodnikami!
Przedszkolaki wiedzą, że warzywa i owoce są bardzo zdrowe, dlatego postanowiły założyć własny ogródek na przedszkolnym oknie. Teraz z niecierpliwością czekają na efekty tego co wyrośnie. Dzieci uczą się jak należy codziennie pielęgnować i dbać o posadzone rośliny. Już niedługo będą mogły jeść własne warzywa na śniadanko w przedszkolu.
Zdalna nauka nam nie straszna !
Przedszkolaki, mimo że nie mogą chodzić do przedszkola nie marnują czasu. Dzielnie wykonują różne zadania a także ciekawe prace plastyczne. Dzieci nie mogą doczekać się powrotu do przedszkola oraz tęsknią za rówiesnikami oraz wspólną zabawą, spacerami, a przede wszystkim wyjściem na ulubiony plac zabaw!
Rozlicz się bezpłatnie za pomocą e-pit i podaruj 1 % dla naszego stowarzyszenia.
KRS- 0000260088
W minionym tygodniu starsza grupa przedszkolaczków w ramach edukacji przyrodniczej prowadziła doświadczenia i obserwacje. Przedszkolaki założyły hodowlę fasoli. Posiały rzeżuchę, sałatę, pomidory oraz owies. Dzieci cały miniony tydzień obserwowały i pielęgnowały rośliny. Na koniec tygodnia każdy przedszkolaczek dostał swój „Mały ogródek” do domu, aby móc nadal dbać o rośliny i prowadzić własne obserwacje podczas zdalnego nauczania.
Światowy Dzień Zespołu Downa– święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „We CONNECT so that we can”#CONNECT. Zespół Downa medycznie nazywany jest trisomią 21. Ten specjalny dzień służy zwiększeniu świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, a także propagowaniu praw ludzi z taką wadą genetyczną i integracji z nimi, tak by zapewnić im należne miejsce w społeczeństwie.
Dzieci z naszego przedszkola wiedzą, że nie ma takich samych osób, każdy z nas jest różnorodny bez względu na wiek, płeć, czy różnicę w zapisie DNA, każdy z nas ma prawo do realizowania swoich planów i marzeń.
Dzieci z klas I-III wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. W ramach tego programu uczniowie mieli możliwość utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa, o jakich należy pamiętać w szkole, na drodze, w domu, na wycieczce i w Internecie. Dzieci zapoznały się również z zasadami udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyły umiejętność układania osób w pozycji bocznej bezpiecznej i wykonania reanimacji krążeniowo – oddechowej na fantomie. Przypomniały sobie również numery telefonów alarmowych i ćwiczyły umiejętność skorzystania z nich w sytuacji zagrożenia.
Biblteka szkolna ogłosiła wyniki konkurs pt. „Lektura – znaczy przygoda”. Wyróżnienie za udział w konkursie i nagrody otrzymali uczniowie z klasy trzeciej Agata Trojanowska i Kacper Iwanowsi. Uczestnicy konkursu napisali, że bardzo podobały im się książki, lektury szkolne tj. „Asiunia” autorstwa Joanny Papuzińskiej i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek. Uczniowie ciekawie opisali dlaczego te pozycje im się bardzo podobały i wykonali kolorowe strony tytułowe dla tych książek. Gratulujemy !
aa
Powered by aSc EduPage