W tym tygodniu przedszkolaki zgłębiały wiedzę dotyczącą teatru, baśni i bajek. Dzieci dowiedziały się jakie zasady zachowania obowiązują w teatrze oraz poznały głównych bohaterów znanych bajek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały teatrzyk kukiełkowy. Starsza grupa wykonała kukiełki głównych bohaterów bajki. Dzieciom bardzo podobał się ten sposób zdobywania wiedzy.
Archiwum Aktualności
Teatrzyk
1
Dzień Bezpiecznego Internetu
9 lutego 2021 roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach tegorocznych obchodów DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.
Mali artyści !
Przedszkolaki z grupy 3-4 – latków poznały ostatnio pory roku. Wiedzą już jakie charakterystyczne cechy są typowe dla wiosny, lata, jesieni i zimy. Dzieci uwielbiają malować farbami więc namalowały każdą z pór roku na naszym przedszkolnym obrazie!
4
Pomoc dla uczniów, rodziców i nauczycieli
Bezpłatna infolinia 800 080 222
Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
Od 1 stycznia działa Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.
Poniżej link ze strony MEN:
Święta tuż, tuż!
Święta tuż, tuż a przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia nie mogło odbyć się bez dekorowania pierniczków! Nasze przedszkolaczki własnoręcznie udekorowały pierniki w różnorodnych kształtach. Pierniczki wyglądały przepięknie.
12
Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej
Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem. Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.
Informacje w linku poniżej: https://liblink.pl/1kxMy7J9HL
Mikołajki
W poniedziałkowy poranek Święty Mikołaj zawitał do naszego przedszkola. Mikołaj był bardzo zapracowany i dlatego zostawił list i worek z prezentami pod oknem. W liście do dzieci napisał o tym jak działa jego fabryka zabawek oraz skąd przyjechał. Mikołaj uzgodnił z Paniami, że będą jego Elfami i pomogą rozdać prezenty naszym przedszkolakom. Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne dlatego też dostały od Mikołaja wspaniałe prezenty, z których się baaardzo ucieszyły. Tego dnia dzieci śpiewały świąteczne piosenki, wzięły udział w różnych zabawach i konkurencjach.
Dzieci czekają na ponowne spotkanie z Mikołajem 24 grudnia.
8
Kalendarz Adwentowy
Grupa Maluszków z niecierpliwością czeka na Świętego Mikołaja! Cała grupa codziennie otwiera grupowy kalendarz adwentowy, który składa się z 24 zadań do wykonania. Dzieciom sprawia to wiele radości i uśmiechu na twarzy. Oczekiwanie na przyjście Świętego Mikołaja stało się jeszcze pełniejsze magii !
2
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. To święto jest bardzo popularne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, uczestniczyły w konkurencjach grupowych. Dzieci bawiły się również przy misiowych przebojach. Dodatkową atrakcją dla dzieci, była Misiowa fotobudka, która wywoła wiele radości i uśmiechów.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.
6
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania. Konwencja została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1989 r., Polska była inicjatorem jej uchwalenia. Państwa, które ją podpisały są zobowiązane do przestrzegania zawartych w niej ustaleń.
W 1990 rok polski rząd przyjął Konwencję o Prawach Dziecka. Na straży praw dziecka w Polsce stoi Rzecznik Praw Dziecka. Pierwszy raz Rzecznika w Polsce powołano w 2000 roku, a obecnie tę funkcję pełni Mikołaj Pawlak. W szczególności dba o:
-
prawo dzieci do życia i ochrony zdrowia;
-
prawa do wychowania w rodzinie;
-
prawa do godziwych warunków socjalnych;
-
prawa do nauki.
Czasami zdarza się, że Prawa Dziecka nie są przestrzegane, łamią je dorośli, którzy opiekują się dzieckiem lub zupełnie obce osoby.
Co może zrobić dziecko, gdy znajdzie się w trudnej sytuacji?
Rzecznik Praw Dziecka uruchomił specjalny Dziecięcy Telefon Zaufania, pod którym można uzyskać pomoc: 800 12 12 12. W naszej szkole o pomoc można zwrócić się do pani psycholog.
Pamiętajcie jednak, że poza prawami macie także obowiązki. I to one wyznaczają drogę mądrego korzystania z praw.
15-
Nasze przedszkole!
Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu.
Że my się tutaj czujemy jak u siebie w domu!
6
Mała książka – wielki człowiek
W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie klasy I otrzymali wyprawki czytelnicze. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
W skład Wyprawki czytelniczej wchodzą:
- – książka „Pierwsze abecadło,,
- – broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (zafoliowana razem z książką),
- – materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.
Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.
aa