• W krainie zimna.

            Klasa I wybrała się w niesamowitą wirtualną podróż na biegun północny i południowy. Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się wielu ciekawostek o Arktyce oraz Antarktydzie, poznali charakterystyczne cechy tego obszaru oraz dowiedzieli się jak żyją jej mieszkańcy. Dzieci rozwiązały zagadkę i odkryły dlaczego pingwiny i niedźwiedź polarny nie mogą się nigdy ze sobą spotkać ! 

          • Szkolny Bieg Tropem Wilczym

            Dnia 1 marca odbył się II Szkolny Bieg Tropem Wilczym, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach Kosach. Do udziału w biegu zostały zaproszone szkoły położone na terenie gminy Zbuczyn i Wiśniew. Naszą Szkołę w Biegu Honorowym reprezentowały uczennice: Kinga Orzyłowska z kl VI, Natalia Iwanowska z kl. VI, Amelia Borkowska z kl. VII, Oliwia Dąbrowska z kl. VII oraz Anna Jastrzębska z kl. VIII .Uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans 1963 metry. Wszystkim udało się ukończyć bieg. Wyróżniona została Kinga Orzyłowska, która zajeła drugie miejsce w biegu i otrzymała pamiątkowy medal.

          • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            Dnia 01.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość przybliżającą genezę wprowadzenia tegoż święta, przygotowała Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Bursztyny pod opieką Pani Agnieszki Krysiak. Występujący przybliżyli sylwetki bohaterów antykomunistycznego podziemia: rotmistrza Witolda Pileckiego, sanitariuszki Danuty Siedzikówny i innych. Informacje o „Żołnierzach Niezłomnych” wzbogacone zostały prezentacją multimedialną.

        • Twoja supermoc to pomoc
          • Twoja supermoc to pomoc

            Nasze przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Twoja supermoc to pomoc”. Celem konkursu była edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce - Jakub Mazur             

            II miejsce - Amelia Jasińska

            Gratulujemy wspaniałych wyników dzieciom oraz wychowawczyni Pani Magdalenie Pasiak.

          • Lektura na wieszaku

            Uczennice klasy VI na lekcji języka polskiego w bardzo innowacyjny sposób omówiły dzieło Henryka Sienkiewicza pt.,,W pustyni i w puszczy'''. Podstawą był wieszak, kolorowe kartki i kredki. Uczennice w ten sposób zebrały informacje o głównych bohaterach powieści. ,,Lektura na wieszaku'' to coraz popularniejsza metoda aktywizująca, która rozwija kreatywność i wpływa na lepsze zapamiętanie problematyki utworu. Efekty pracy klasy VI można zobaczyć na dołączonych zdjęciach. 

          • ,,Mały Książę" w jednym łyku....

            Uczniowie klasy VII na lekcji języka polskiego przygotowywali wyjątkowe dzieła sztuki. Na kubkach umieścili symbole, słowa-klucze, które odzwierciedlają tematykę lektury pt.,,Mały Książę''. Książka ta, jak wszyscy pamiętamy, jest niezwykłą opowieścią o chłopcu, który opuszczając swoją asteroidę B-612, wyrusza w ciekawą podróż. Najczęstszym symbolem, który pojawiał się na kubkach był bohater, Róża i słowo ,,oswojenie''. Każda osoba wykonała zadanie na medal.

          • Dzień Babci i Dziadka

            Babcia i Dziadek to niezwykle ważne osoby w życiu każdego z nas, bez względu na to, ile mamy lat. Zawsze otaczają nas swoim ciepłem, spokojem i miłością.

            Drogie Babcie i drodzy Dziadkowie. Wasze Święto jest czasem wyjątkowym w którym możemy podziękować za poświęcenie, wyrozumiałość i cierpliwość. Za to, że jesteście wzorem do naśladowania, za ciepło, którym nas otaczacie i za Waszą bezwarunkową miłość.

            Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji tego wyjątkowego święta życzymy zdrowia, energii do działania, samych najpiękniejszych chwil spędzonych z wnukami, radości ze spotkań z najbliższymi oraz siły do podejmowania kolejnych, życiowych wyzwań.

          • Zajęcia w kl I

            Uczniowie klasy I na zajęciach technicznych wykonali wielofunkcyjnego robota. Projekt od samego początku wzbudził w dzieciach entuzjazm oraz zaciekawienie. Uczniowie z zaangażowaniem wykonali robota, którego nazwali ,,Recysia. Każdy z uczniów miał możliwość rozwinięcia sprawności manualnych, pobudzenia wyobraźni oraz wzbogacenia własnego warsztatu pracy.

          • Wyniki konkursu

            „Niepełnosprawni są wśród nas” to tytuł konkursu plastycznego, w którym wzięli udział uczniowie klas I-IV naszej szkoły. Konkurs był zorganizowany przez GOPS Zbuczyn.

            Jan Jastrzębski z klasy II zdobył w tym konkursie 3 miejsce. Jaś pięknie namalował, jak wspólnie z osobą niepełnosprawną grają w piłkę nożną.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.  BRAWO!

            „Niektórymi drogami najlepiej chodzić razem!”

            Kubuś Puchatek

          • Jasełka

            Maleńka miłość w żłobie śpi,

            Maleńka Miłość przy Matce Świętej.

            Dziś cała ziemia i niebo lśni

            dla tej Miłości maleńkiej.

            Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest i w naszej szkole. Dnia 20 grudnia mieliśmy możliwość obejrzenia przedstawienia w wykonaniu naszych uczniów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

          • Wycieczka do Liwu

            Dnia 14.12.22 r. uczniowie klas I-VIII wraz z opiekunami : p. Joanną Krasnodębską, p. Marleną Mazurek, p. Aleksandrą Orzyłowską oraz p. Katarzyną Wysocką-Wierzbicką wybrali się na wycieczkę śladami kultury Mazowsza. Pierwszym etapem zwiedzania był Węgrów – niewielkie miasto położone nad Liwcem. W samym jego centrum,  na Rynku Mariackim znajduje się kościół gotycki z XVI wieku zwany Bazyliką Mniejszą. O kościele, jego historii, niezwykłych obrazach oraz freskach m.in wspaniałego malarza włoskiego Michała Anioła Palloniego z lat 1707-1708.  opowiadziała nam p. Barbara Sobczak. Mogliśmy obejrzeć obrazy mające ponad 300 lat oraz z zaciekawieniem wysłuchaliśmy legend związanych z czarnoksiężnikiem Janem Twardowskim oraz z jego lustrem. Następnie wyruszyliśmy w dalszą podróż do Liwu, oddalonego o 5 km od Węgrowa. Dotarliśmy do Muzeum Zbrojowni Zamku w Liwie, który razem z 27 innymi instytucjami kultury Mazowsza, bierze udział w programie „Kulturalna Szkoła na Mazowszu”. Dzięki realizacji programu uczniowie z mazowieckich szkół mogą odwiedzić  muzeum za złotówkę w dniach od 16.05.22 r . do 31 grudnia 2022 r. Inicjatorem programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Program, który wybraliśmy  obejmuje całą ofertę muzeum: wejście na ekspozycję główną, do piwnic i na wieżę, usługi przewodnika i lekcje muzealne. Dzięki temu programowi w muzeum spędziliśmy ciekawie ponad 2 godziny biorąc udział w niezwykłej lekcji muzealnej o rycerzach. Zwiedziliśmy z przewodnikiem wystawy, weszliśmy na wieżę oraz do podziemi. Poznaliśmy różne rodzaje dawnej broni, sposób ich użytkowania oraz wysłuchaliśmy legendy o Żółtej damie, która jak głosi legenda  mieszka w zamku. Pobyt w muzeum  był  dla nas  niecodzienną lekcją historii opowiedzianą w niezwykle ciekawy sposób. Po zwiedzaniu zabytków Węgrowa przyszedł czas na wizytę w Mc Donaldzie. Zadowoleni z mile spędzonego dnia wróciliśmy do domu wzbogaceni o nowe doświadczenie kulturalne i historyczne.

          • Mikołajki

            Zgodnie z tradycją Szkolne Koło Caritas zorganizowało w grudniu dla naszych kochanych przedszkolaków zabawy mikołajkowe. Wolontariuszki przygotowały wiele gier, piosenek i zagadek o tematyce świątecznej. Dzieci ubrały w tym dniu wspólnie choinkę i czekały z niecierpliwością na przyjście Świętego Mikołaja. Długo wyczekiwany gość przybył do wszystkich grzecznych dzieci i na zakończenie spotkania podarował każdemu słodki upominek. 

          • Andrzejki

            „Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb…” Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. To święto pozwala oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Szkolne Kola Caritas oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali 30 listopada zabawy andrzejkowe dla wszystkich uczniów oraz przedszkolaków naszej szkoły. Każdy mógł wywróżyć sobie zawód lub wylosować imię przyszłej sympatii. Było również stanowisko z laniem wosku, gdzie pod czujnym okiem starszych koleżanek można było wywróżyć miejsce dalekich podróży, jakie być może czekają nas w przyszłości. Wszyscy wspaniale się bawili, bo humory dopisywały. Każdy miał nadzieję, że przepowiedziana przyszłość spełni się. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

          • Dzień Pluszowego Misia

            Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, oglądały bajki o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiu, brały udział w zabawach ruchowych, zgadywankach, odbył się nawet poczęstunek z tej okazji. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły obchodzić urodziny swoich misiów oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

          • BohaterON

            BohaterON – to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Do akcji w bieżącym roku szkolnym włączyła się także nasza szkoła. W ramach tej akcji w klasach 6 i 8 zostały przeprowadzone lekcje o powstaniu warszawskim przez nauczycielkę języka polskiego Panią Emiliię Pachecką oraz nauczyciela historii Pana Olgierda Tomkiewicza. Nasi uczniowie podczas zajęć okazali duże zainteresowanie tematem powstania warszawskiego. Uczniowie pracowali w oparciu o scenariusze, przygotowane przez organizatora akcji.

            Strona dumnizpowstańców.pl to nowe wirtualne miejsce, które pozwala każdemu użytkownikowi na dodanie własnych treści: tekstu, zdjęcia lub nagrania wideo. Każdy indywidualny wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. Nasi uczniowie przekazali również życzenia powstańcom o treści:

            ,,Dziękujemy, że dzięki Wam żyjemy w wolnej Polsce. Jesteśmy z Was dumni. Życzymy, aby wszyscy pamiętali o Waszej niezłomnej postawie." 

            film z życzeniami o treści: ,,Dziękujemy Wam, Powstańcy, za to, że walczyliście o nasz kraj. Dzięki Wam możemy żyć w wolnej Polsce. Jesteśmy świadome, że bez Was nie byłoby nas.My uczennice klasy szóstej wraz z naszą panią Emilią składamyWam serdeczne podziękowania. Pamiętamy i Was Podziwiamy! Uczennice z klasy VI wraz z p. Emilią ze szkoły w Borkach-Wyrkach."

            ,,Drodzy Powstańcy! Nasze prace, który Wam przesyłamy, zrobiliśmy w czasie lekcji o Powstaniu Warszawskim. Nasza praca przygotowana podczas tych zajęć jak i cała lekcja są z naszej strony upamiętnieniem, hołdem oraz wyrazem wdzięczności i podziwu za waszą niezwykłą odwagę, poświęcenie i waleczność. To dzięki Wam, Drodzy Powstańcy, idea o wolnej i niepodległej Polsce przetrwała w sercach i umysłach następnych pokoleń by znów stać się rzeczywistością.

            Z wyrazami Szacunku, Podziwu, Wdzięczności i Serdecznej Sympatii Uczniowie 8-ej klasy."

    • aa

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Niepubliczych w Borkach Wyrkach.
      • 664 141 180
      • Borki - Wyrki 17 08-106 Zbuczyn Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 46234