• Dzień Nauczyciela

            Dnia 17 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym uroczystym dniu Pani dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Uczniowie przygotowali ciekawą część artystyczną. W imieniu nauczycieli wszystkim uczniom, rodzicom i organowi prowadzącemu dziękujemy za pamięć i serdeczne życzenia.

            Uroczystość zorganizowana z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

          • Akcja charytatywna

            Szkolne koło Caritas ogłasza zbiórkę kasztanów na rzecz Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Liczymy na Państwa zaangażowanie, liczy się każda ilość. Zapraszamy do udziału w akcji.

            Szkolne Koło Caritas

          • Lekcja przyrody w terenie.

            We wrześniu odbyła się lekcja przyrody w terenie. Czwartoklasiści wyposażeni w przyrządy i pomoce przyrodnika prowadzili obserwacje najbliższej okolicy. W koronach drzew obserwowali ptaki, wykonali pomiary obwodu drzew. Na lekcji wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, którym nagrali krótki film o tematyce przyrodniczej oraz wykonali ciekawe zdjęcia. Uczniowie z radością obcowali z przyrodą, zdobyli wiedzę o otaczającym nas środowisku, zdobyli praktyczne umiejętności a przy tym świetnie się bawili. Lekcję przeprowadziła Joanna Krasnodębska – nauczyciel przyrody.

          • Słówko tygodnia

            W tym roku uczniowie klasy IV na lekcjach języka polskiego biorą udział w innowacji pedagogicznej Słówko tygodnia. Jest ona odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się trudności związane z rozumieniem wypowiedzi czytanych i pisanych. Głównym celem programu jest wzbogacanie słownictwa uczniów, zwiększanie sprawności w zakresie słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz wykorzystywanie przez uczniów nowych słów w mowie i piśmie. Lekcja utrwalona z wykorzystaniem aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu Labolatoria przyszłości.

            Nauczyciel prowadzący innowację to Pani Emilia Pachecka.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

            Uczniowie z klasy 1 obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji dzieci obejrzały film "The Dot", wykonały interaktywne kropki 3D. Uczniowie tworzyli także ruchome konstrukcję z klocków, układali "kropkowe" zbiory oraz sekwencje. Lekcja prowadzona z wykorzystaniem klocków Korbo zakupionych w ramach programu Labolatoria przyszłości.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

            Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu uczniowie klasy V, VI i VII, promowali naukę języków obcych, tworzyli najsłynniejsze budowle z różnych miast europejskich. Wykorzystali do tego Klocki KORBO, które zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Zabawa była niesamowita.

          • Dzień Chłopaka

            Dnia 29 września przedszkolaki z grupy 3,4 latków świętowały Dzień Chłopaka. W ten wyjątkowy dzień dzieci miały możliwość wykorzystać do zabawy niepowtarzalne klocki Korbo, które w kreatywny sposób pobudzają wyobraźnię. Klocki te zostały zakupione ze środków pozyskanych przez szkołę z programu Labolatoria przyszłości.

          • Wizyta strażaków

            27 września nasza szkoła z wielką radością powitała wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszynku. W trakcie spotkania goście opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków, usuwaniem powalonych drzew, owadów błonkoskrzydłych czy pomoc w zdejmowaniu kotów z drzew. Dzieci miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak.

          • Labolatoria przyszłości

            Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetowym celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

            W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Za otrzymane środki  w grudniu 2022r. nasza szkoła zakupiła m.in.: drukarkę 3D wraz z akcesoriami i oprogramowaniem, mikrokontroler, stację lutowniczą, statyw z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, klocki Korbo, klocki Wafle i inne. W ramach realizacji projektu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole powstała pracownia językowa. W dniu 7 września uczniowie klasy 6 mieli szanse doskonalenia swoich umiejętności słuchania na lekcji języka angielskiego. Dzięki pracowni  językowej uczniowie z większym zaangażowaniem wykonywali wyznaczone zadania.

             

          • Dzień Chłopaka

            Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka klasy IV,V i VI wybrały się 20 września razem ze swoimi wychowawczyniami: panią Emilią Pachecką, panią Joanną Krasnodębską i panią Moniką Pawluk na wycieczkę integracyjną do stajni ,,Zielony Raj’’. Uczniowie podzieleni na cztery drużyny (zieloni, niebiescy, czerwoni i żółci) uczestniczyli w wielu zadaniach, za które otrzymywali punkty. Można było je zdobyć m.in. za jazdę konną, strzelanie z łuku, szukanie skarbów, bieg na orientację czy przeciąganie liny. Każda drużyna musiała ze sobą współpracować, aby zdobyć ich jak najwięcej. Uczniowie wykazali się siłą charakteru, niezłomnością i determinacją. 

          • Dzień Przedszkolaka

            ,,Każdy przedszkolak dobrze wie,

            że kiedy 20 września zbliża się,

            od najmłodszego, aż po starszaka,

            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

            20 września nasze maluchy i starszaki obchodziły Dzień Przedszkolaka. Dzieci miały okazję wziąć udział w różnorodnych aktywnościach, które rozbudziły ich kreatywność, umiejętności społeczne i motoryczne. Było dużo zabaw ruchowych, tańca, puszczanie baniek mydlanych oraz zabaw z chustą animacyjną.

          • Akcja ,,Sprzątanie świata"

            Akcja ,,Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Akcja odbywa się każdego roku w trzeci weekend września. W naszej szkole 16 września wszyscy uczniowie porządkowali teren wokół i poza szkołą. Wszystkim nam zależy na tym abyśmy mogli żyć w czystym środowisku. Dziękujemy za udział w akcji.
          • Podsumowanie innowacji ,,Moi koledzy z innej szkoły"

            W roku szkolnym 2022/2023 na lekcjach języka polskiego w klasach VII-VIII realizowany był program innowacji pt. ,,Moi koledzy z innej szkoły''. Głównym celem programu było propagowanie pisania tradycyjnych listów i kartek pocztowych z życzeniami. Uczniowie doskonalili umiejętność poprawnego adresowania listów, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, rozwijali kompetencje komunikacyjne, promowali szkołę oraz patrona. Uczniowie korespondowali z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żeliszewie Podkościelnym. Oprócz tradycyjnej korespondencji obdarowali się własnoręcznie wykonanymi upominkami. Na zakończenie projektu w czerwcu odbyło się spotkanie w nielicznym gronie,  w stajni ,,Zielony Raj''.

          • Podsumowanie programu ,,Europa i ja"

            W roku szkolnym 2022/23 w klasie IV realizowany był projekt edukacyjny „EUROPA i JA”. Celem projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat wybranego kraju znajdującego się w Europie. Naszym krajem była FRANCJA. Wykorzystując różne źródła wiedzy; począwszy od Atlasów, map, zasobów internetowych, poprzez tablicę multimedialną, zdolności manualne, uczestnicy zdobyli nowe doświadczenia;

            - poznali położenie, stolicę, symbole narodowe Francji

            - wspólnie odnaleźliśmy film i bajkę nawiązującą do wybranego kraju, dzięki którym uczniowie mieli możliwość jeszcze bliżej poznać geografię państwa

            - każdy z uczestników poznał kilka słów w ojczystym języku wybranego kraju/powstały indywidualne słowniczki polsko-francuskie

            - poznaliśmy miejsca, które warto zobaczyć we Francji

            - dzieci zostały zapoznane z florą i fauną występujących w omawianym kraju

            - dowiedzieliśmy się także w co bawią się dzieci we Francji

            - poznaliśmy sławne osoby (muzyków, artystów, aktorów, naukowców) w tym kraju.

            Wszystko zostało udokumentowane zgodnie z  założeniem organizatora i dostarczone jako efekt pracy i załącznik do sprawozdania.

            Nasza placówka, jak również każdy uczestnik przedsięwzięcia, otrzymał dyplom za czynny udział w działaniach projektowych. Projekt to bardzo ciekawa i skuteczna forma pracy z dziećmi, które poprzez aktywne działanie chłoną lepiej, więcej i na dłużej.

            To bardzo ciekawe przedsięwzięcie, które dało wszystkim dużo satysfakcji.

            Pomysłodawcą projektu była Szkoła Podstawowa w Bochotnicy.

            Działania realizowane były w ramach godziny wychowawczej w klasie IV pod opieką P. J. Krasnodębskiej.

          • Narodowe czytanie

            9 września w całej Polsce odbyła się 12. odsłona Narodowego Czytania. Jest to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP i trwa od 2012 roku. Tym razem  czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. 

            Naszą szkołę podczas akcji zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczenie reprezentowała uczennica Amelia Borkowska wraz z mamą Panią Marzeną Borkowską. Dziękujemy serdecznie za udział w akcji.

          • Inauguracja roku szkolnego 2023/24

            ,,Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

            Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,

            Na które warto poznać odpowiedzi…”

            Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który gromadził nowe pokłady energii i siły do nauki oraz pracy.  W dniu 04.09.2023 r. po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy wielu sukcesów, pozytywnej energii oraz uśmiechu na twarzy. Naszym najmłodszym przedszkolakom życzymy radości z odkrywania świata i wesołych zabaw.

            Niech szkoła będzie dla Wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.

            List Ministra Edukacji i Nauki

            listministraedukacjiinaukizokazjirozpoczecianowegorokuszkolnego.pdf

          • Półkolonie 6 dzień

            Ostatniego dnia półkoloniści wyjechali na wycieczkę do parku Majaland, gdzie mieli możliwość skorzystać z wielu atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się m.in.: Karuzela Motyli, Rollercoaster Wikingów oraz Skay Flay:). W czasie trwania półkolonii dzieci mogły spędzić miło wolny czas ze swoimi rówieśnikami. Dziekujemy Panu Hubertowi Pasiak, Wójtowi Gminy Zbuczyn oraz Gminie Zbuczyn za dofinansowanie półkolonii. Dziękujemy Pani Agnieszce, Pani Kasi, Pani Marysi za opiekę nad dziećmi. Do zobaczenia:)

            Kierownik półkolonii: Ewa Ząbek

    • aa

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Niepubliczych w Borkach Wyrkach.
      • 664 141 180
      • Borki - Wyrki 17 08-106 Zbuczyn Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 46082